Kannabinoidy

Tetrahydrokannabiwawin (THCV)

Tetrahydrokannabiwarin to bardzo obfity kannabinoid zawierający 19 atomów węgla, 26 atomów wodoru i 2 atomy tlenu, co jest typowe dla fitokannabinoidowów.

Początkowa reakcja powoduje powstawanie kwasu kannabigurowarowego, znanego również jako CBGVA, a ta nowa substancja reaguje z syntazą THCV, enzymem i tworzy THCVA (kwas tetrahydrokannabiwaryno-karboksylowy). Wreszcie, THCVA rozkłada się na THCV przez dekarboksylację.

THCV nie jest jeszcze do końca zbadany, jednak wiemy, że wykazuje działanie psychoaktywne tylko w wysokich dawkach, podobnie jak CBN. THCV powstaje po połączeniu kwasu diwinolowego i fosforanu geranylu oraz dekarboksylacji swojej kwasowej formy.

W niewielkich dawkach THCV działa jako antagonista receptora CB1. Zwiększenie dawki sprawia jednak, że THCV wzmacnia psychoaktywne działanie THC.

Stosowanie THCV wpływa na zdrowie poprzez wiązanie się z miejscami receptorowymi zlokalizowanymi w układzie odpornościowym, głównych narządach i mózgu.

THCV, w przeciwieństwie do tetrahydrokannabinolu, hamuje apetyt. Dzięki temu, THCV skutecznie wspiera nie tylko utratę wagi, ale także ogranicza apetyt osób borykających się z cukrzycą.

Badanie opublikowane w 2009 roku pokazuje wpływ THCV na zmniejszenie obrzęku i bólu u myszy, wykazując przy tym działanie przeciwzapalne. Myszy biorące udział w badaniu nie zwiększyły tolerancji na THCV po 4 dniach testów.

Badania wykazały, że THCV jest w stanie zmniejszyć, a nawet wyeliminować ataki paniki. Pozwala to na rozwój w kierunku leczenia osób z PTSD lub innymi zaburzeniami lękowymi.

Badania pokazują także, że THCV jest wpływa na zmniejszanie wstrząsów związanych z chorobą Parkinsona. Związek może również stymulować wzrost kości, wspierając leczenie osteoporozy.

THCV zmniejsza także napady drgawkowe u osób z epilepsją.

Temperatura wrzenia THC to 314 stopni Fahrenheita, co oznacza, że ​​ekstrakcja THC odbywać się musi w znacznie niższej temperaturze, na poziomie 240 stopni Fahrenheita. Temperatura wrzenia THCV wynosi aż 428 stopni Fahrenheita – o 114 stopni więcej niż THC.

Koszyk

Kategorie produktów