Kannabinoidy

Kwas kannabigerolowy (CBG-a)

Kwas kanabinogerolowy jest powszechnie określany często mianem „kannabinoidowej komórki macierzystej”. CBG-a powstaje jako pierwszy i jest poprzednikiem pozostałych kwasów kannabinoidowych, takich jak CBD-a, THC-a, CBC-a, THCV-a i przekształca się wraz ze wzrostem rośliny we wszystkie pozostałe kannabinoidy, m.in. CBG, THC, CBD, THCV, CBC, CBN.

Przeprowadzono do tej pory niewielką ilość badań naukowych nad kannabinoidami, w dalszym ciągu staramy się lepiej zrozumieć proces wzajemnego oddziaływania kannabinoidów oraz systemu endokannabinoidowego.

O kwasie kannabigerolowym wiemy, że wykazuje właściwości lecznicze wynikające z procesu syntezy biologicznej pozostałych kannabinoidów.

CBG-a uznawane jest za kannabinoid wspierający walkę z nowortowem dzięki zdolnościom antyproliferacyjnym. Podobnie jak kannabinoidy, które powstają z CBG-a, kwas kannabigerolowy sprzyja w niespotykany do tej pory sposób apoptozie, czyli planowanej śmierci komórki, której wadliwość uznawana jest za częstą przyczynę powstawania i progresji nowotrowów.

Stwierdzono, że kwas kannabigerolowy może być stosowany jako środek przeciwbólowy, zapewniający komfort życia pacjentów cierpiących na nieuleczalne dolegliwości.

CBGa stosowane jest również jako środek antybakteryjny hamujący rozwój bakterii.

Obserwacje pacjentów pokazują, że systematyczne stosowanie kwasu kannabigerolowego pomaga w redukcji stanów zapalnych, dopisując właściwości przeciwzapalne do coraz dłuższej listy zastosowań CBG-a.

Badania wykazały, że genetycy roślin są w stanie osiągnąć rekordowe ilości kwasu kannabigerolowego w roślinach konopi, które może zostać odnotowane nawet na poziomie 94% CBG. Tak wysokie stężenie spowodowane jest zahamowaniem syntezy przez gen recesywny.

Naukowcy ujawniają, że kannabinoidy powstające na bazie kwasu kannabigerolowego stymulują apoptozę w niespotykany dotąd sposób, dając nadzieję na znalezienie lekarstwa na nowotwory.

Warto obserwować pojawiające się obecnie wyniki badań nad wszelkimi kanabinoidami, ponieważ zrozumienie właściwości każego z nich pozwoli na lepsze poznanie macierzystego kwasu kannabigerolowego.

Koszyk

Kategorie produktów