Kannabinoidy

Kwas tetrahydrokannabinolowy (THC-a)

THCA, czyli kwas tetrahydrokanabinolowy, jest związkiem zawartym w konopiach indyjskich. Wraz z rozwojem badań naukowych poznajemy coraz większy potencjał terapeutyczny THCA, którego właściwości zbliżone są do działania THC, będąc równocześnie pozbawionym efektu psychoaktywności. Gdy roślina dojrzewa lub wysycha, THCA przekształca się w THC w procesie dekarboksylacji.  

Nie istnieje jeszcze wystarczająca ilość badań nad THCA, która pozwoliłaby na jednoznaczne określenie jego właściwości oraz dawkowania.

Przeprowadzone do tej pory badania wskazują na właściwości przeciwzapalne, wykorzystywane w leczeniu zapalenia stawów.

THC-a wykazuje także właściwości neuroprotekcyjne, które okazują się skuteczne w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera oraz Parkinsona.

Badania nad rakiem prostaty pozwoliły na ujawnienie dodatkowego zastosowania kwasu tetrahydrokannabinolowego charakteryzującego się właściwościami antyproliferacyjnymi.

Pacjenci wskazują na pomocne działanie THC-a w walce z bezsennością oraz bólem.

Badania pokazują, ze kwas tetrahydrokannabinolowy pomaga rozluźnić skurcze mięśni, dzięki czemu jest chętnie stosowany przez osoby borykające się ze spastycznością mięśni.

Każdy szczep konopi indyjskich o wysokim stężeniu THC, który nie został jeszcze zdekarboksylowany, zawiera THCA. Najwyższy poziom THCA posiadają młode, żywe lub świeżo zebrane rośliny.

Niektóre produkty sprzedawane są specjalnie z myślą o właściwościach THCA. Zapewniają one korzyści powiązane z działaniem THCA bez ryzyka efektów psychoaktywnych.

W dalszym ciągu prowadzone są badania nad działaniem tego kannabinoidu.

Koszyk

Kategorie produktów